איך לתכנן ימי גיבוש לעובדים

ימי גיבוש לעובדים, כשהם מתוכננים היטב, עוזרים לעובדים שלכם לחדד את כישוריהם, ליצור קשרים מחדש עם עמיתיהם לעבודה ולהצית עניין חדש בפרויקטים וביעדים. יהיה עליכם לקבוע את היעדים המדויקים של היום וליישם פעילויות שמתאימות לעובדים שלכם. 

ימי משחקים, למשל, עשויים להיות הצלחה מסחררת בעסק אחד, אך מקור לשעמום ותלונות בעסק אחר.

קביעת היעדים של ימי גיבוש לעובדים

ללא מטרה ספציפית מוגדרת מראש, ימי גיבוש לעובדים יכולים להפוך לבלגן כאוטי. לכן חשוב להחליט מה אתם רוצים שהעובדים שלכם ילמדו, או שאם אתם הולכים ליום כיף פחות מובנה, כדאי להחליט איך אתם רוצים שהם ירגישו. 

לדוגמא, אם אתם רוצים שהעובדים ייצרו קשרים חזקים יותר זה עם זה, המטרה שלכם עשויה להיות יצירת יום כיף רגוע שעוזר לצוות שלכם להרגיש קרוב יותר. אם העובדים שלכם צריכים ללמוד מערך משימות ספציפי, פרטו את המשימות ברשימה תמציתית ברורה.

בקשת משוב מהעובדים

ימי גיבוש לעובדים מיועדים בסופו של דבר להועיל לעובדים שכם, אז אל תתביישו לבקש מהם משוב. חשוב לעודד אותם להגיש פרשנות לגבי ימי הכיף הקודמים ולשאול אותם מאילו פעילויות הם נהנו. כדאי לשקול למנות כמה אנשי צוות מכל מחלקה שיעזרו לתכנן את היום, ולבקש מהמנהלים להודיע לכם אם אנשי הצוות שלכם חסרים כישורי מפתח כלשהם. 

אתם עשויים לגלות, למשל, שצוות שירות הלקוחות שלכם אינו יודע איך לנהל לקוחות שאינם מרוצים.

הכנת תוכנית

מומלץ לתכנן את התוכנית בעין נוקבת להשגת המטרות. אם אתם מנהלים עסק בתחום הבריאות ואתם זקוקים לחינוך לעזרי בריאות ביתיים לגבי אופן הטיפול בחולים עם מוגבלות, מצאו את הטקסטים והמחקרים עליהם אתם מתכוונים להסתמך ולהתייעץ לגבי תקנים והנחיות. יש למחוק את הרכיבים החינוכיים בתוכנית שלכם לפני שתתחיל לתכנן פעילויות ימי גיבוש לעובדים. 

אם אתם עובדים עם אנשי מקצוע מורשים, מומלץ להתייעץ איתם על מנת לבדוק אם אתם יכולים להתמקד בנקודות מסוימות להשלמת התוכנית שלכם.

אבל בלי קשר לתוכנית או למטרות, רמת העניין של העובדים צריכה להיות מוגברת

לאחר שתרכיבו את היסודות של התוכנית שלכם, תצטרכו ליצור עניין בתוכנית כדי להבטיח שאנשי הצוות יגיעו ברצון, במיוחד אם אתם מתכננים ימי גיבוש לעובדים לסוף השבוע. הציעו תמריצים לעובדים עם עלונים המציגים תצוגה מקדימה של התוכנית המעניינת ביותר. 

אם התוכנית מתבצעת במהלך שבוע העבודה, הרשו לעובדים המגיעים לעזוב מוקדם או להגיע לעבודה בבגדים נוחים.

כמה מילים לסיכום

כדאי לתכנן ימי גיבוש לעובדים בגישה יצירתית ולקחת את הזמן הדרוש לאנשי הצוות שלכם להכיר את המשחקים והפעילויות, על מנת לראות את ההשפעה על מעורבות העובדים בימי הכיף שתכננתם, ואת התוצאות בהגברת התפוקה בעבודה. 

אתם תגלו שהמאמצים שלכם ישתלמו ככל שהצוות שלכם יהפוך באמת לצוות מגובש שמגיע בכיף לעבודה כל בוקר, בלי שום תסמונת “ימי ראשון”.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *